Aktualności

19 lutego 2023
Szanowni Rodzice Dokumenty rekrutacyjne do przedszkola i klas pierwszych znajdują się w zakładce Dokumenty
26 stycznia 2023
Biblioteka szkolna przypomina o możliwości wypożyczania większej ilości książek na ferie - tak jak to już było w poprzednich latach. Chociaż uczniowie zwykle mają dość książek,  to warto jednak odstawić uprzedzenia na bok i sięgnąć po dobrą, pełną przygód powieść podczas ferii zimowych. Ktoś powiedział, że czytanie jest nudne? Dzisiaj czytanie jest modne i popularne. Dlaczego by nie spędzić więc ferii z książką? Przekonaj się, że ferie z książką to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Przyjemnej lektury! Biblioteka szkolna będzie czynna w poniedziałek (30.01.2023r.) i wtorek (31.01.2023r.) od godziny 9.00 do godziny 12.00 Zapraszamy!
23 stycznia 2023
Jeszcze nie opadły emocje a my już wstawiamy zdjęcia z naszego koncertu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jak zwykle mieszkańcy gminy Waganiec nie zawiedli. Byliście wspaniali, hojni i pełni humoru. Rodzinne kolędowanie, występy wokalne, taneczne oraz #matkiwariatki skradły wszystkim serca, ale nie pieniądze, które wydaliście w szczytnym celu na licytacje, ciasta, wędliny własnego wyrobu, pieczywo, grochówkę, loterię fantową, fotobudkę i wiele innych atrakcji. Podobno „nic dwa razy się nie zdarza”, ale my będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej
23 stycznia 2023
W styczniu nasi uczniowie pod opieką Pani Wioletty Linek oraz Pani Doroty Danielak odwiedzili Dzienny Dom Pobytu w Wagańcu i w Wólnym.  Przedstawienie  pt. „Rzecz o Bożym Narodzeniu opowiemy dziś każdemu” wywołało uśmiechy na twarzach naszych seniorów, czyli szkolna misja zakończyła się sukcesem.
14 grudnia 2022
Sukces w konkursie wojewódzkim Zuzanna Gajda zajęła III miejsce, a Oliwia Możdżeń zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Literackim w ramach Roku Romantyzmu Polskiego na Kujawach i Pomorzu. Konkurs został zorganizowany przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wzięło w nim udział 93 uczniów z 39 różnych szkół podstawowych. 8 grudnia w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu nasze uczennice odebrały nagrody z rąk Przewodniczącej Sejmiku Pani Elżbiety Piniewskiej. Gratulujemy!
21 listopada 2022
W dniach 14-18 listopada 2022r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim projekcie pn. „Tydzień Uczniowskiej SuperMocy". Podjęte przez nas działania miały na celu uświadomienie uczniom ich mocnych stron oraz budowanie poczucia własnej wartości. Zgodnie z ideą tegorocznej edycji projektu wszyscy wspólnie „polecieliśmy” w kosmos i sięgnęliśmy gwiazd. W ciągu całego tygodnia nie zabrakło mnóstwa atrakcji i ciekawych zajęć. W poniedziałek dzieliliśmy się miłym słowem, a dzięki temu przekazywaliśmy sobie uśmiech i pozytywne emocje. We wtorek każdy z uczniów i nauczycieli przygotował swoją gwiazdę, na której zamieszczaliśmy nasze supermoce, czyli talenty i mocne strony. Dzięki wspólnej pracy na szkolnym korytarzu pojawiło się prawdziwe niebo pełne gwiazd. Okazało się, zresztą jak już to wcześniej dobrze wiedzieliśmy, że w naszej szkole jest mnóstwo gwiazd, które świecą pełnym blaskiem. Środa była dniem poświęconym Dniu Tolerancji, z okazji którego zorganizowany został w naszej szkole konkurs plastyczny na Klasowe Drzewa Przyjaźni. Ponadto odbył się również Dzień Kupla, w trakcie którego uczniowie, ale i nauczyciele dobierając się w pary ubierali się niemal w identyczne stroje, by pokazać, że mimo, iż każdy z nas jest inny, to wszyscy jesteśmy sobie równi. W czwartek wspólnie zbudowaliśmy rakietę kosmiczną, która umożliwiła nam sięgnąć do gwiazd naszych supermocy. W piątek na podsumowanie akcji stworzyliśmy fotobudkę, w której mogliśmy stać się superbohaterami. Miejsce to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, gdyż wszyscy z uśmiechem wykonywali sobie pamiątkowe zdjęcia. Udział w projekcie przyniósł nam wiele uśmiechu i pozytywnych wrażeń, a przede wszystkim umożliwił nam poznać samych siebie.
13 listopada 2022
Niepodległa Polska To hasło dzięki naszym uczniom, nauczycielom, absolwentom i rodzicom odżyło w naszych sercach. Historia, taniec i śpiew przypomniały nam jak długą i trudną drogę przeszliśmy, żeby móc cieszyć się wolnością i powiedzieć „Ja to mam szczęście żyć w kraju nad Wisłą” Właśnie dzięki temu szczęściu Narodowe Święto Niepodległości, jak każdego roku, obchodzimy z wielkim rozmachem. I chyba każdy kto widział to przedstawienie, przyzna że Szkoła w Zbrachlinie pełna jest dziecięcych talentów. Zdecydowanie zgodziła się z tym Wicekurator Oświaty Pani Maria Mazurkiewicz, która zaszczyciła nas swoją obecnością. Dziękujemy rodzicom i absolwentom za przyjęcie ról aktorskich oraz uczniom i nauczycielom, za sprawą których duch patriotyzmu unosił się dzisiaj w sali i pozostał w naszych sercach
07 listopada 2022
Miło nam poinformować, że nasza szkoła została po raz drugi zakwalifikowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do grupy placówek, które otrzymują wsparcie finansowe dla bibliotek w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Otrzymaliśmy 12000 zł i zapewniliśmy wkład własny w kwocie 3000 zł. Celem programu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, wzmacnianie potencjału i roli bibliotek szkolnych, uatrakcyjnienie ich księgozbiorów poprzez zakup nowości wydawniczych pozostających w sferze zainteresowania uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Dzięki temu nasi uczniowie będą mogli korzystać z najnowszych propozycji rynku wydawniczego oraz brać udział w licznych akcjach promujących czytelnictwo. Nasza biblioteka wzbogaci się także o komputer, drukarkę i inne urządzenia, które wspomogą i uatrakcyjnią pracę biblioteki.
28 października 2022
Pod wpływem nostalgii i zadumy listopadowego święta postanowiliśmy dołączyć do ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta" zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jak zawsze nasi wspaniali uczniowie i nauczyciele stanęli na wysokości zadania i przez kilka dni stworzyli w szkole nastrój pełen wspomnień i pamięci o tych, którzy już odeszli. Zadbali o zapomniane groby i zapalili świeczki w miejscach pochówku byłych pracowników szkoły. Szkolne gazetki wypełniły się fotografiami minionych czasów i osób. Niezwykłym przeżyciem było wspólne oglądanie rodzinnych pamiątek zachowanych po bliskich oraz projekcja filmu o lokalnej bohaterce Jadwidze Wojdyło - harcerce działającej podczas II wojny światowej. Najmłodsi uczniowie wykonali mnóstwo prac plastycznych zarówno kredką, jak i przy pomocy komputera. To był dobrze i wyjątkowo spędzony tydzień.

BIP

Skrzynka podawcza

Poczta

tel. 54 3070262

kom. 502037685

szkola@zbrachlin.pl

Zespół Szkół
im. I. J. Paderewskiego
w Zbrachlinie

Zbrachlin 16
87-731 Waganiec