Zbrachlin 16
87-731 Waganiec

Zespół Szkół
im. I. J. Paderewskiego
w Zbrachlinie

tel. 54 2830900

szkola@zbrachlin.pl

Poczta

Skrzynka podawcza

BIP

18 listopada 2021
18 listopada nasza szkoła wzięła udział w zawodach sportowych, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Niszczewach. Rywalizacja polegała na jak najszybszym pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy 7 a i 7 b : Natalia Lasota, Wiktoria Kułakowska, Patryk Piotrowski, Oskar Czerwiński i Kacper Wesołowski.
26 września 2021
W roku szkolnym 2020/2021 wzięliśmy udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej  „Szkoła Demokracji”.  Opiekę nad nim sprawował Samorząd Uczniowski. Głównym celem było zwiększenie udziału uczniów w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej. Uczniowie mogli współdecydować o funkcjonowaniu szkoły i angażować się w jej życie. Wybrano zespół projektowy oraz dwóch opiekunów. Wybrano również obszary działań, przeprowadzono diagnozę potrzeb oraz zredagowano plan działań. Zrealizowano pięć zadań. 1. Obszar 1: „Wybory i kwestie formalne” zrealizowaliśmy zadanie: „Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU, dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą”. Zmodyfikowano dotychczasowy regulamin SU, dostosowano do potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. 2.  Obszar 2: „Komunikacja i media” zrealizowaliśmy zadanie: „Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole”. Wykorzystano nowy środek uczniowski YouTube jako środek przekazu informacji w naszej szkole, zamieszczano na nim filmiki z nagrań wydarzeń szkolnych. 3. Obszar 3: „Uczenie się i nauczanie” zrealizowaliśmy zadanie: Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym, co nas motywuje do nauki. Wnioski przestawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie”. Zespół projektowy za pomocą samodzielnie przygotowanego narzędzia (ankiety) przeprowadził badanie na temat motywacji uczniów do nauki podczas zdalnego nauczania. Badanie poprzedzone było pogadankami, projekcją filmów instruktażowych na temat motywacji. Dokonano analizy ankiet i sformułowano wnioski. 4. Obszar 4: „ Działanie uczniów i uczennic” zrealizowaliśmy zadanie związane z działaniem proekologicznym. Z inicjatywy SU uczniowie poszczególnych klas zorganizowali działania mające na celu sprzątanie skrawka brudnej planety. Celem zadania było połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli przebywanie na świeżym powietrzu podczas prac na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie zorganizowali z rodzinami, znajomymi wycieczki piesze, rowerowe, aby posprzątać okolicę, segregować śmieci. Działania swoje uwiecznili na filmach i zdjęciach. 5. Obszar 5: „Podejmowanie decyzji” zrealizowaliśmy zadanie:” Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich”. Stworzono razem z całą społecznością szkolną projekt muralu, który chcemy wykonać w przyszłym roku szkolnym na ścianie budynku. W to zadanie zaangażowani zostali uczniowie klas 4-8, wychowawcy, nauczyciele plastyki. Spośród nadesłanych propozycji wybrano najlepszy. To zadanie w naszym odczuciu spodobało się uczniom najbardziej. Szkoła otrzymała certyfikat SZKOŁA DEMOKRACJI z wyróżnieniem. Opiekunowie projektu: Izabela Cavello, Iwona Lasota
23 sierpnia 2021
W niedzielę 22.08.2021r. o godz. 12.00, w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wojciecha w Zbrachlinie, odbyła się uroczysta Msza święta w intencji uczestników, organizatorów i darczyńców VI edycji Festiwalu Piosenki Religijnej "Śladami św. Jana Pawła II" organizowanego przez Zespół Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie przy współudziale parafii, który odbył się w formie zdalnej w czerwcu. Tuż po Mszy świętej proboszcz parafii ks. kanonik Henryk Chabasiński oraz Wójt Gminy Waganiec pan Piotr Kosik, wręczyli zasłużone i wyczekane nagrody dla laureatów konkursu. Patronatem honorowym konkurs objęło również Starostwo Powiatowe. Do grona darczyńców należy także Radny Powiatu Aleksandrowskiego pan Maciej Włoch. Gratulujemy serdecznie wszystkim wspaniałym uczestnikom, dziękujemy opiekunom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji festiwalu.
24 czerwca 2021
W czasie uroczystej Mszy świętej na zakończenie klas ósmych, która odbyła się 24.06.2021r., opiekun duchowy Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole, ks. Henryk Chabasiński, wręczył dyplomy uznania oraz statuetki, najbardziej wytrwałym i zaangażowanym wolontariuszkom.  Drogie dziewczęta -  Idźcie w świat i dzielcie się tym czego się nauczyłyście, bezinteresownie ofiarując swój czas innym. Jesteśmy z Was dumni i wierzymy, że staniecie się dumą szkół, których szeregi zasilicie. Niech dobro, które roztaczałyście wokół siebie procentuje w kolejnym etapie waszego życia.
24 czerwca 2021
Bezpieczeństwo w sieci to ważny temat. Nie od dziś wiadomo, że Internet przynosi wiele korzyści, ale warto również wskazywać, że niesie ze sobą różnego rodzaju zagrożenia. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji, gdy dzieci spędzają w sieci wiele czasu, nie tylko na przyjemnościach, ale także na nauce. O bezpieczeństwo dziecka w sieci powinni dbać przede wszystkim rodzice, uczyć, jak mądrze korzystać z zasobów Internetu. Wiedzą o tym uczestnicy konkursu profilaktycznego, którzy przygotowując plakaty poszerzyli na ten temat swoją wiedzę. Tym samym zdobyli nagrody, czego im serdecznie gratulujemy.
14 czerwca 2021
W poniedziałek 14.06.2021r., w sali posiedzeń Urzędu Gminy, odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród w Gminnym Konkursie Profilaktycznym "Stop Uzależnieniom" zorganizowanym przez Zespół Szkół im Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie. To już piąta edycja konkursu, który od początku cieszył się dużym zainteresowaniem. W obecnej sytuacji, gdy przyszło nam mierzyć się z pandemią oraz zdalnym nauczaniem konkurs został zorganizowany i przeprowadzony w sposób zdalny. Zadaniem uczestników było wykonanie prezentacji multimedialnej na temat przebiegu procesu wybranego uzależnienia oraz przygotowanie graficznego projektu ulotki. Uczniowie bardzo się postarali, wykonując wartościowe materiały, który służyć będą realizacji profilaktyki szkolnej. Doceniając zaangażowanie i włożony trud, komisja konkursowa przyznała tytuł laureata, i pierwsze miejsca wszystkim uczestnikom konkursu. Wręczenia nagród dokonał Wójt Gminy Waganiec Pan Piotr Kosik, który zwracając się do zebranej młodzieży gratulował sukcesu i życzył wytrwania na życiowej drodze bez uzależnień. Na uroczystości obecna była pani Marta Ziółkowska, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Patologii Społecznych, która sfinansowała zakup nagród. Laureaci konkursu: Szkoła Podstawowa w Niszczewach: Kacper Kowalski (opiekun Krzysztof Haziak) Zespół Szkół w Brudnowie Nikola Majewska i Oliwia Marut (opiekun Przemysław Bojarowski) Zespół Szkół w Zbrachlinie Bartosz Figurowski, Oliwia Możdżeń, Natalia Lasota, Alicja Staszak, Julia Majdzińska, Małgorzata Ziółkowska (opiekun A. Lasota-Staszak). Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
11 czerwca 2021
Klasa VIb się napracowała przygotowując dla nas wszystkich filmik  z okazji Dnia Dziecka, a potem jak wszystkie koleżanki i koledzy świętowała🥳. Była wycieczka rowerowa🚴 - wszak Sport to zdrowie☺️, potem wspólnie grillowanie, pyszne lody🍦 i ciasteczko🍰 nie zabrakło zabawy na świeżym powietrzu🤗
09 czerwca 2021
W kilka dni po powrocie do szkoły po czasach pandemicznych powstał film z okazji Dnia Dziecka, który wbija w fotel, powoduje ciarki i wyciska łezkę w oku. Mistrzostwo Świata Marek Dybowski i klasa 6b Kochamy Was dzieciaki łobuziaki cały rok! Czujemy się zmotywowani do działania na kolejny rok szkolny ramię w ramię, bo jak mówią słowa ostatniej piosenki" Dziecka prawa to poważna sprawa"
31 maja 2021
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy IV wybrali się do Parku Linowego nad Jezioro Czarne. Z opowiadań wiemy, że dzieci były bardzo podekscytowane tym, że w końcu mogły wybrać się na szkolną wycieczkę. Dzień był pełen wrażeń i choć przejście trasy było niełatwym wyzwaniem i wymagało nie lada odwagi (co widać po widocznym na zdjęciu strachu w oczach pani Iwony i pani Agnieszki), to cała grupa świetnie sobie poradziła i otrzymała dyplomy. Gratulujemy odważnym i dzielnym uczestnikom wycieczki A wszystkim uczniom z okazji Dnia Dziecka, życzymy samych wspaniałości . Jesteście naszą dumą i naszą radością

Aktualności