24 grudnia 2020

"Narodziny Miłości" - jasełka bożonarodzeniowe

„Narodziny Miłości
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE
w wykonaniu uczniów, rodziców, nauczycieli Zespołu Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie oraz uczniów, nauczycieli i księży, Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.
Wyjątkowe okoliczności bieżącego roku sprawiły, że nie dane nam było przygotowanie tradycyjnych jasełek. Jednak nie poddaliśmy się, zrodził się pomysł, by je nagrać, aby każdy w swoim domu mógł je obejrzeć, a przez to też poczuł, że jako szkoła jesteśmy wspólnotą, i nawet pandemia nie przeszkodzi nam w tym, by choć przez moment „wirtualnie” być razem.
To jasełka inne niż zwykle. Możliwe tylko i wyłącznie, dzięki współpracy dwóch zaprzyjaźnionych szkół, dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów. Wszystkie te osoby podjęły trud, by w swoich domach, przygotować poszczególne sceny. Część scen, przy zachowaniu wszelkich procedur związanych z bezpieczeństwem została nagrana w szkole.
Bardzo serdecznie dziękuję rodzinie, która poświęciła wiele godzin na przygotowania do odegrania roli świętej rodziny, dziękuję pastuszkom, którzy również dzielnie pracowali w domu, dziękuję uczennicom, które zaangażowały się muzycznie, dziękuję księżom z Długosza oraz zaangażowanym nauczycielom z obu szkół.
Niech ten film, na którego całość, składa się wiele różnych „fragmentów”, będzie dla nas przykładem, że gdy każdy da z siebie choć „kawałek” dobra, powstanie cały, dojrzały i piękny owoc dobroci. A tam gdzie rodzi się dobro, rodzi się Bóg.
Wyczekując Bożego Narodzenia, życzymy, by Nowonarodzone Dzieciątko wypełniło nasze serca swoją miłością , którą będziemy dzielić się z innymi.
 
Agnieszka Lasota-Staszak

 

BIP

Skrzynka podawcza

Poczta

tel. 54 3070262

kom. 502037685

szkola@zbrachlin.pl

Zespół Szkół
im. I. J. Paderewskiego
w Zbrachlinie

Zbrachlin 16
87-731 Waganiec