09 września 2023

Prezentacja poświęcona sylwetce byłego wieloletniego dyrektora szkoły w Zbrachlinie, pana Władysława Zielezińskiego

Szanowni Państwo – Przyjaciele Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Zbrachlinie,

pragnę gorąco zachęcić Państwa do zapoznania się z efektem niemal dwumiesięcznej pracy części uczniów klasy VIII a – obecnie już naszych absolwentów - nad projektem edukacyjnym poświęconym sylwetce byłego wieloletniego dyrektora szkoły w Zbrachlinie, pana Władysława Zielezińskiego.

Pomysł projektu narodził się podczas lekcji historii, kiedy omawiając temat odległych wydarzeń, nawiązałam do historii Zbrachlina. Uczniowie zauważyli, że znajomość historii świata i państwa jest wielką wartością, ale świadomość przeszłości Małej Ojczyzny powinna być obowiązkowa! I tak kilkoro chętnych uczniów postanowiło przypomnieć zbrachlińskiej społeczności postać Władysława Zielezińskiego, przedwojennego i powojennego dyrektora szkoły w Zbrachlinie.

Przedstawiając pracę uczniów zwracam się do Państwa z apelem: jeśli rozpoznajecie osoby, czy sytuacje przedstawione na zdjęciach, piszcie w komentarzach, korygujcie nasze nieświadome z braku wiedzy błędy. Wspólnymi siłami przywrócimy do życia pamięć przeszłych szkolnych wydarzeń.

 

Joanna Maksim

BIP

Skrzynka podawcza

Poczta

tel. 54 3070262

kom. 502037685

szkola@zbrachlin.pl

Zespół Szkół
im. I. J. Paderewskiego
w Zbrachlinie

Zbrachlin 16
87-731 Waganiec